Rumianek rzymski

Rumianek Rzymski wbrew pozorom to co innego niż Rumianek Pospolity…

Olejek eteryczny z Rumianku Rzymskiego może nam pomóc w wielu obszarach, możemy go używać do obniżania poziomu lęku czy łagodzenia stanów depresyjnych. Relaksujące właściwości rumianku rzymskiego promują zdrowy sen i walczą z bezsennością.

Rumianek też będzie pomocny w stanach alergicznych, niweluje katar sienny, pomaga złagodzić podrażnienia skóry, które mogą wynikać z alergii pokarmowej lub wrażliwości. Właściwości antyspazmatyczne rumianku pozwalają złagodzić skurcze menstruacyjne i bóle ciała, które są powszechnie związane z PMS, takie jak bóle głowy i bóle pleców.

Rumianek pomoże też zwalczyć trądzik, który może pojawić się w wyniku fluktuacji hormonów. Rumianek też wspaniale działa na skórę, był stosowany jako naturalne lekarstwo na wypryski, rany, wrzody, podrażnienia skóry, stłuczenia, oparzenia, rany kośćca, a nawet warunki skórne, takie jak pęknięte sutki, zakażenia uszu i oczu i wysypka pieluszkowa.

Jak widzicie niepozorny rumianek wiele może 🙂 Pamiętajcie przy wyborze olejku, aby mieć pewność, że kupujecie czysty produkt 😉

https://motywatordietetyczny.pl/2019/03/olejek-eteryczny-z-rumianku-rzymskiego-10-udokumentowanych-wlasciwosci/