Poznaj
Co to jest olejek eteryczny?

Olejki eteryczne to związki naturalnie występujące w różnych częściach roślin – m.in. w łodygach, korzeniach, korze czy nasionach. Szacuje się, że występują one w przeszło dwóch tysiącach różnych roślin z całego świata.

Najlepsze efekty stosowania olejków eterycznych można uzyskać dzięki produktom najwyższej jakości i odpowiedniemu sposobowi ich stosowania. Z przyjemnością opowiemy, jak dokonać właściwego wyboru.

Dlaczego jakość jest tak ważna?

Wybór olejków eterycznych jest naprawdę duży. Produkty dostępne na rynku różnią się jednak od siebie nie tylko składem, ale także jakością. Wiele firm chcąc obniżyć koszty wytworzenia olejków pomija niezwykle istotne kwestie związane z testowaniem gotowego wyrobu. To sprawia, że nie każdy olejek eteryczny jest naprawdę czysty.

Uzyskanie pewności co do zawartości buteleczki z olejkiem jest możliwe m.in. dzięki protokołowi CPTG (Certified Pure Tested Grade). Proces ten obejmuje szczegółowe badanie każdej partii olejków, a do jego przeprowadzenia angażowane są niezależne instytucje, co sprawia, że otrzymane wyniki są niezależne.

Używanie wyłącznie czystych olejków eterycznych ma kluczowe znaczenie dla skuteczności ich działania. Tylko w ten sposób możesz liczyć na osiągnięcie pełnych korzyści, które wynikają z ich zawartości. Co więcej używanie zanieczyszczonych olejków może w najlepszym przypadku nie dawać żadnych efektów, a w skrajnych sytuacjach może to być wręcz niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Jak stosować olejki eteryczne?

Stosowanie olejków eterycznych nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a jedynie przestrzegania zaleceń producenta. W ten sposób zyskujemy pewność, że wykorzystamy potencjał korzyści, który tkwi w każdej buteleczce „czystego” olejku. Wiele olejków można stosować na różne sposoby, w zależności od naszych oczekiwań czy indywidualnych preferencji.

Istnieją 3 sposoby stosowania olejków eterycznych:

  • poprzez zapach – najpopularniejsza metoda, która obejmuje wszelkie sposoby uwalniania aromatu olejków. Można w tym celu skorzystać z dyfuzora, ale także z nakładania kropli na dłonie i wdychania czy stosowania ich jako perfum.
  • bezpośrednio na skórze – olejki mogą być stosowane miejscowo, np. podczas masażu. W wybrane miejsce należy po prostu wmasować kilka kropel olejku eterycznego. Olejki można dodawać także do stosowanych na co dzień balsamów czy środków nawilżających.
  • wewnętrznie – ta metoda powinna być stosowana wyłącznie w przypadku olejków czystych, gdzie dodatkowo taki sposób aplikacji został wskazany jako bezpieczny. Ta metoda jest niezwykle skuteczna, gdyż umożliwia „transport” olejków po całym organizmie. Olejki do stosowania wewnętrznego można spożywać razem z wodą lub poprzez umieszczenie kropli pod językiem.
Dlaczego olejki dōTERRA są wyjątkowe?

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z olejkami eterycznymi, to jesteś w odpowiednim miejscu. Osoby zainteresowane tą tematyką często zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest jakość produktu, ale nie zawsze wiedzą, w jaki sposób mogą zweryfikować skład produktu czy potencjalne korzyści z jego stosowania. Jesteśmy przekonani, że właściwą odpowiedzią na te wyzwania są olejki dōTERRA.

Podobnie jak z innymi produktami, także w przypadku olejków eterycznych obowiązuje zasada, że otrzymujesz to, za co płacisz. Wybór olejków dostępnych na rynku jest naprawdę duży, a ich ceny nierzadko są bardzo niskie. To może być jednak pułapka, bo w przypadku preparatów, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie czy samopoczucie, jakość oraz skład mają kluczowe znaczenie.

Wybierając olejki eteryczne dōTERRA zyskujesz pewność, że Twój olejek będzie czysty. W butelce znajdują się wyłącznie naturalne składniki, bez jakichkolwiek wypełniaczy. Rynek olejków nie był objęty żadnymi standardami czy certyfikatami. Dlatego dōTERRA stworzyła je, a Ty masz dzięki temu komfort ich użytkowania. Co więcej rygorystyczne testy każdej partii sprawiają, że za każdym razem, gdy kupujesz nową buteleczkę, otrzymujesz tą samą, najwyższą jakość produktu. Poznaj inicjatywę Source to You i dowiedz się więcej.