Olejek Neroli

Olejek Neroli, to jeden z moich ulubionych olejków ,wytwarza się go z kwiatów gorzkiego drzewa pomarańczowego, jego zapach jest naprawdę obłędny.Napoleon Bonaparte uwielbiał zapach olejku Neroli i podobno używał go codziennie jako perfum lub wodę po goleniu.

Podobno już w czasach starożytnych w niektórych regionach świata ten olejek pomagał w zwalczaniu chorób zakaźnych, niwelowaniu gorączki, a także łagodził nerwy i uspokajał. Starożytni egipscy kapłani i kapłanki wykorzystywali go do oczyszczania i uzdrawiania swojego ciała, umysłu oraz duszy.

W wytwarzaniu olejku neroli bardzo duże znaczenie odgrywa czas, ponieważ tuż po zerwaniu, kwiaty bardzo szybko tracą swój aromat. By jak najdłużej utrzymać świeżość i jakość na najwyższym poziomie, kwiaty z drzewa gorzkiej pomarańczy zbiera się ręcznie, aby ich nie uszkodzić. Co ciekawe, z jednego kilograma kwiatów otrzymuje się zaledwie 0,5-1 gr olejku neroli.😮

Neroli zaaplikowany miejscowo może złagodzić uciążliwy ból. Olejek ten posiada biologicznie aktywne składniki, które wykazują zdolność do zmniejszania ostrego oraz przewlekłego stanu zapalnego. Poza tym olejek neroli zmniejsza wrażliwość na ból ośrodkowy oraz obwodowy.

Ma znakomity wpływ na układ hormonalny oraz redukucję stresu. Inhalacje olejkiem eterycznym z kwiatów gorzkiej pomarańczy mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy, zwiększyć libido.Regularne zabiegi inhalacyjne z użyciem olejku neroli mogą obniżyć rozkurczowe ciśnienie krwi i poprawić się częstotliwość tętna oraz podnieść stężenie estrogenu.

Jego skład chemiczny olejku neroli wykazuje zarówno właściwości przeciwdrobnoustrojowe, jak i antyoksydacyjne.

Neroli będzie pomocne w regeneracji komórek skóry oraz poprawy jej elastyczności ale również w utrzymaniu prawidłowego poziomu serum, dzięki temu może być stosowany praktycznie przy każdym rodzaju cery. Olejek neroli odżywiania skórę na poziomie komórek, zapobiega powstawaniu zmarszczek, blizn oraz rozstępów. Szczególnie poleca się jego stosowanie w przypadku problemów skórnych wywołanych stresem, ponieważ wykazuje silne właściwości kojące.

Inhalacje z dodatkiem olejku neroli pomogą pozbyć się codziennego stresu , a myślenie stanie się jaśniejsze i będziemy bardziej skoncentrowani. Olejek będzie bardzo pomocny w stanach lęku, depresji, histerii, paniki, a także szoku.

Dzięki swoim relaksującym właściwościom zapewni nam skuteczniejszy odpoczynek oraz lepszy i spokojniejszy sen.

Jak zawsze uczulamy Was abyście zwracali uwagę na jakość olejków, to jest kluczowe aby skorzystać z właściwości terapeutucznych tego co nam daje natura